Miał węglowy

Węgiel kamienny jest nieustannym liderem pośród paliw służących do ogrzewania wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Począwszy na prywatnych domkach jednorodzinnych, hotelach, produkcyjnych halach przemysłowych a skończywszy na okręgowych przedsiębiorstwach energetyki grzewczej i elektrowniach włącznie.

Miał węglowy jest jednym z produktów powstałych w procesie obróbki węgla kamiennego. Jest to najbardziej rozdrobiona forma tego kruszcu, którego ziarna nie przekraczają wielkości sześciu milimetrów. Nasz skład węgla dysponuje produktem o parametrach: 0mm-25mm oraz 0mm-50mm (wielkość bryły) i kaloryczności 23kj,  kal.25kj.

Należy wspomnieć iż miał jest w dużej mierze produktem ubocznym procesu wydobycia oraz późniejszej obróbki węgla. Ma to swoje zalety jak i wady. Do niepodważalnej korzyści można zaliczyć jego niższą cenę w stosunku do pozostałych rodzajów węgla. Mały rozmiar ziarna pozwala również na pakowanie w worki, np. po 25kg – łatwe w transporcie i przechowywaniu. Niestety niższa cena jest związana z mniejszą kalorycznością oraz większym zanieczyszczeniem surowca. Proces spalania miału daje więcej produktów ubocznych – szlaki i popiołu. Przesypywanie w pomieszczeniach zamkniętych jest związane z dużą ilością unoszącego się pyłu węglowego, przez co należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę płuc, w których może się on osadzać.


Węgiel groszek

Pośród różnych rodzajów dostępnego na rynku węgla kamiennego, groszek wyróżnia się przede wszystkim gabarytami pojedynczej bryły. Zaopatrując gospodarstwo domowe lub firmę w dany rodzaj węgla powinieneś zastanowić się, który z dostępnych będzie najbardziej efektywny w Twoim kotle opałowym. Znaczenie mają takie parametry, jak np. rozstaw ruszt paleniska (możliwość przepadania niespalonego opału do popielnika).

Groszek jest to zmielony węgiel kamienny a jego średni rozmiar mieści się w przedziale od 25 do 40 mm. Do uzyskania pożądanej wielkości używa się wyspecjalizowanych kombajnów, mielących większe bryły. Wspomniana wielkość zapewnia dokładniejsze spalanie w porównaniu z tradycyjnymi bryłami węgla. Efektem jest wyższa czystość popiołu i mniejsza ilość szlaki, powstałej w efekcie procesu spalania. Nie jest to jedyny czynnik zwiększający jego opłacalność. Należy wspomnieć o wysokiej kaloryczności, która ma zasadniczy wpływ na ilość spalanego kruszcu.

Nieustanny rozwój technologii przyczynił się do popularyzacji automatycznych podajników opału. Groszek świetnie nadaje się do stosowania w tego typu systemach.


Ekogroszek

Popularne paliwo stałe, uzyskiwane w procesie mielenia węgla kamiennego, ewentualnie brunatnego. Typ węgla opałowego często stosowany w piecach z automatycznymi podajnikami, które świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie całodobowa obsługa kotła staje się uciążliwa lub wymagałaby zatrudnienia etatowego pracownika.

Do najważniejszych właściwości należą: wysoka kaloryczność, powyżej 24MJ/kg oraz niska zawartość związków siarki, poniżej jednego procenta. Rozmiar pojedynczej bryły mieści się w zakresie od 5mm do 25 mm. Warto wspomnieć o małej zawartości wody jak i związków niepalnych. Dzięki temu w efekcie spalania ekogroszek produkuje minimalną ilość popiołu a przekazywane do atmosfery trujące związki siarki mieszczą się w dopuszczalnych normach. Jest informacja niezwykle ważna szczególnie w czasach nieustannego zaostrzania przepisów dotyczących maksymalnej emisji siarki do atmosfery.

Ekogroszek to skondensowane ciepło, pozwalające zaoszczędzić czas i miejsce potrzebne do przechowywania oraz obróbki drewna. Kilka ton mieszczących się w małej piwnicy z powodzeniem jest w stanie zastąpić wiele metrów sześciennych nawet skrupulatnie ułożonych drewnianych klocków.


Węgiel orzech

Orzech to paliwo wytwarzane z węgla kamiennego. Zaletą tego rodzaju węgla jest niska zawartość siarki, która ma wpływ na ilość zanieczyszczeń dostających się do atmosfery w trakcie spalania tego paliwa.

Dodatkowo węgiel orzech pali się długo dając wysoką temperaturę.

Po spaleniu nie powoduje osadzania się sadzy w urządzeniach grzewczych, pozostawia jedynie niewielką ilość popiołu.

Ma ciemny granitowy kolor. Jego wymiary to od 50mm nawet do 100 mm w jednej bryłce. Jest popularny i kaloryczny, co daje dobrą jakość w niskiej cenie.

 


Kostka

Węgiel kostka to opał przeznaczony do palenia w piecach żeliwnych i stalowych.

Ma niską zawartość siarki, co znacznie ogranicza osadzanie się sadzy w kominie.

Kostkę można bez problemu mieszać z paliwami słabymi ( trociny, drewno, pelet, węgiel brunatny itp.).

Największą zaletą tego rodzaju węgla jest bardzo długi czas utrzymania temperatury i tlącego się żaru.

Generuje on również bardzo wysokie temperatury. Jego wymiary to od 130mm do 200mm w jednej kostce.

 


Brykiet Rekord

Brykiet z węgla brunatnego marki REKORD jest paliwem klasy Premium przeznaczonym do pieców kominkowych, kaflowych i kotłów na paliwa stałe.

Ogrzewa on szczególnie mocno, spala się z niewielką ilością dymu, pięknym płomieniem i długo utrzymuje żar.

Brykiet REKORD jest produkowany z węgla brunatnego bez użycia środków wiążących i posiada niezmiennie wysoką jakość.

 

 


Brunatny Bogatynia

Węgiel brunatny – rodzaj węgla kopalnego o zawartości 65-75% pierwiastka węgla, którego proces uwęglenia materii roślinnej jest na etapie pośrednim między torfem a węglem kamiennym.

Wyróżnia się następujące odmiany: węgle ksylitowe (odznaczające się wyraźnie zachowaną strukturą drewna), węgle miękkie (po wysuszeniu łatwo rozsypują się na drobne kawałki) i węgle twarde (cechują się większą zwięzłością).

 

 

 


Nasza firma zajmuje się sprzedażą detaliczną i hurtową węgla.

Dysponujemy transportem do 3 ton (detal) i do 27 ton (hurt). 

Naszym priorytetem jest rozwój, oferta sprzedaży dostosowana do potrzeb rynku
i utrzymanie dobrej jakości węgla przy niskiej cenie.